הסיפור שלי בכנס 20 שנה ליוגה צחוק בפריז – מרץ 2015

ממחלה להלחמה בכנס היוגה צחוק בפריזרוצה לשתף בחוויה האישית שלי מהכנס בפריז לחגיגות 20 שנה ליוגה צחוק. מרץ 2015. כתבתי בעבר באתר שלי את כל רעיון החיבור שלי לקהילת היוגה צחוק מזה כ 8 שנים, אך לא כמנחה אלא כתומכת תהליכים אנרגטיים (הנה הקישור לכתבה). באוגוסט 2014 עוד אני מקיימת ומארגנת ימי טיפולים בהתנדבות לחיילים במלחמת "צוק איתן" בשטחי כינוס ובסיסי צה"ל הזמינה אותי מורתי חברתי שפרה ארווס (האישה והאגדה) לעבור קורס מנחי יוגה צחוק. כנראה שהייתי צריכה את זה לנשמה שלי. עוד אני תלמידה בקורס בהנחיה משותפת עם ד"ר אוטה לימנט (כן רופאה נורמאלית לחלוטין מתל השומר ) שהביאה את השיטה לארץ לפני  כ 10 שנים  – סיפרו המורות שיש כנס בפריז במרס 2013 ומיד נרשמתי – אלוהים רק יודע למה? אך תחושת הבטן הייתה לכי על זה…היום גם אני יודעת.

אז שנייה לפני העלייה למטוס הבנתי שאני ממש חולה (שפעת חום שיעול אוזניים וכל מה שמגיע ומלווה לתופעות) בהחלט לא נתתי לזה לעכב כל סיבה לכיף וחגיגה רק הבנתי שאני מנקה את העומס של לקראת הנסיעה (עם כל הפעלות היוגה צחוק הקריסטלי של יום משפחה, יום האישה , פורים וכדומה..) וקיבלתי באהבה והכלה!!! וכמו גל דבר טוב סצה"ל אז..גם הנסיעה הזאת התחלקה ל 3 חלקים.

חלק 1.

הגענו לפריז 6 חברות, התאכסנו לנו בטירה הזויה ליומיים כדי לא להגיע לכנס עייפות מטיסה…נפלנו על פורים אז החלטנו שמתחפשות וחוגגות כמו פעם…וכאן כבר הגיעה ההפתעה הראשונה חגיגת יום הולדת 63 שלי…ממש לקח לי זמן לקלוט שחוגגים לי. ואף הטמנו קריסטלים ביער.

שישיה עם המסכות בטירה

אין עלינו עם המסכות של ליאורה

הטירה

 

 

 

 

 

הטמנה בפריזהעץ ואני בפריז

מחלימה על הספסל בשמש בפריז

 

 

 

 

 

 

חלק 2.

כולנו צוחקים בפריזהכנס כבר היה סרט אחר. כל הכנסים והפסטיבלים והסדנאות שאני רגילה ללכת אליהם בשנים האחרונות הם בנושאי הרוח והאנרגיות. הפעם הכנס היה כולו יוגה צחוק. הן בהיבט המקצועי: תיעוד מחקרים בנושאי הצחוק, חשיבותו לבריאות, השפעתו על תאים סרטניים, מחקרים שעושים בעולם בתחום לרבות אפקט הצחוק המזויף כי בהרבה מקרים היוגה צחוק מתחיל מזה שלא ממש בא לי…וזה לבסוף מתחבר כמו שהאמריקאים אומרים " fake it till you make it". בנוסף עשרות סדנאות צחוק ולמדתי ממש מלא תרגילי יוגה צחוק החבורה+האיטלקי רוברטוחדשים ואני מפגינה את התרגולת והידע החדשים במועדון היוגה צחוק שאני מפעילה בהתנדבות בגדרה (יחד עם חברה שותפה מדהימה ללימודים ולדרך איילת יזרעאל ומורתנו שפרה ארווס). פגשתי והתאהבתי במורה המיתולוגי שהמציא את השיטה ד"ר מדאן קטרייה שחתום על תעודת המנחה שלי. האמת סוג של גורו – קסם של איש – כתבתי עליו רבות במקום אחר, אך לפגוש את האיש והאגדה במלוא עוצמתו בהחלט חוויה. אך הדבר שהכי הקסים אותי היה לפגוש 250 אנשים מכל העולם מ 30 מדינות שרק באו להיות בטוב לצחוק ולשמוח – מבחינתי שגררי השלום האולטימטיביים. לישראלים הייתה כרגיל נוכחות נהדרת חשבתי על זה 12 (כמו 12 שבטי ישראל – כי גם חברו אלינו ישראליות שחיות בחו"ל) בקיצור משלחת מכובדת וכששרנו "הבה נגילה" ו 250 איש חברו לשיר איתנו ולמחוא לישראל כפיים – אין חוויה מרגשת יותר! וכל האנשים חברו בלהט לתרגיל צחוק שעשינו לשלום בין כל הגורמים בישראל ובמזרח התיכון – ואואואו איזו תהודה ענקית של אנרגיה אוהבת.כתבה בעיתון פריזאי

פגשנו והתיידדנו עם אנשים מארצות שונות. התאהבתי, ולא לבדי, יחד עם עוד כ 200 נשים באותו מנחה מדהים רי'צארד מאיטליה…אוחז בתמונה השישיה עם הגורובדגל ישראל….והיתר לדמיון שלכם!!! ואפילו כתבו עלינו בעיתון המקומי..על הכנס ומי על הבמה   בתמונה אם לא המשלחת הישראלית!!

רק להבין את עוצמות הקרבה של הצחוק אני משתפת כאן באחד מהמיילים שקיבלתי מפאני חברתי החדשה משוויץ. פאני, בהריון שלישי, קיבלה ממני את קריסטל הקארנלין לשמור על ההיריון. אז זה מה שהיא כתבה לי:

 

Dear Rikiy

.It was a big pleasure to meet you this weekend in Paris

.Thanks a lot for the stone. I'll have it with me till the end of the pregnancy

On my way home I realized that you had the balloons with numbers 6 and 3. Is it right that you are now 63 years old? You look so beautiful and young… We could think that you are 36

I was very touched because I realized that you were born exactly the same date and year as my father, the 9th march 1952. And my father passed away 19 years ago… so I guess this was a little "hello" from him through you

!It was important for me to share it with you, and I thank you for being here

Hope you had a safe trip back home to Israel. What a beautiful country, when I was working as a stewardess for Swissair, I came many times to Tel Aviv and loved it

All the best. Lots of love from Switzerland

Fanny

לא תגידו מרגש? מכל האנשים שחברתי אליהם זאת אישה שיום ההולדת של אבא שלה חל בדיוק ביום הולדתי 9/3/52 הוא נפטר לפני 19 שנים וזה היה הד"ש ממנו – בחוויה שלה!וגם בחוויה שלי.

חלק 3.

גשר המנעוליםעם נועה במוומרטעוד מתנה, במקרה או לא – כי אומרים שאין מקרה ויש יד מכוונת "השם רקם" בהיפוך אותיות. אז הבת שלי  בימים אלו חיה בחו"ל וכרגע בפריז. לקחה לה העלמה חופשה קטנה והיו לנו 3 ימי איכות שכבר שנים רבות לא חוויתי איתה. זכות פרטית לראות את ה"קטנה" שלי אשת העולם וכולה מפנה מזמנה להיות איתי , לחגוג לי את היום הולדת, לשתף בחייה. זכות שנצורה בליבי.

 

עד כאן מחוויות הכנס.

והתמונות מרמזות על מה שהיה.

מעלה לכאן תמלול מתורגם שלי לשיעור מדיטציה עם המורה שלנו ד"ר מדאן קטריה כולל תרגול. ואם בא לכם להתנסות. רק עונג והכי שווה בעולם.

שיחת בקר עם ד"ר מדאן קטריה בכנס 20 שנה ליוגה צחוק בפריז

מתורגם ומתומלל משמיעה  ותהליך על ידי ריקי-חן יהונתן

מה שמפריד בינינו לבין האלוהי זה המינד (mind). המינד שלנו הוא כמו מחשב אישי קטן ברגע שנתחבר למחשב של כל היקום האלוהי – כל העולם עומד לרשותינו.

הסיסמאות לחיבור בין המחשבים: מסלולים רבים ושונים אחד מהם (די מרכזי) מדיטציה וכמובן הכרות והבנה עמוקה של חוקי יקום אשר ניתן בקלות לחבור אליהם ולחיות לפיהם.

מהי מדיטציה? כשאנן נמצאים ב 100% במה שאנו עושים וזורמים איתם – זאת מדיטציה.

יתרונות המדיטציה:

*פוקוס של המינד שלנו ב 100% במה שאנחנו עושים. אין צורך להתאמץ זאת פשוט דרך להתייעל. כשאני בפוקוס מה שעלול לקחת שעה או יותר עשוי לקחת רק 5 דקות.

*המדיטציה הינה כלי נפלא ופשוט – אחרי 5 דקות של שקט המוח שלנו עשוי להרגע מהטורדנות הרציפה בה אנו מצויים.

*כשאנו מחוברים לעליון נהיה יצירתיים יותר.

*הסטרס והלחץ דם יורדים. רק בריאות!

*פיתוח החשיבה האינטואיטיבית.

*אחרי מדיטציה הכל זורם ופשוט ונראה טוב יותר.

*ההילה שלנו גדלה – כך שנהיה בריאים יותר וגם יותר אטרקטיביים לאחרים, מהמקום של חיבור גוף נפש.

*מקטין את כמות הנשימות לדקה משמע = רוגע ובריאות טובה יותר.

*הערה: יש מאות סוגים של מדיטציות ד"ר מדאן קטריה התייחס לשנים:

מדיטציית שקט ומדיטציה דינמית.

מדיטציה דינמית:

כל דבר, כל פעילות במיקוד 100% בפעילות: משחק, בישול, שירה, ציור, שטיפת כלים, עבודה בגינה, צחוק, ריקוד…(ריקוד יכול להיות ספונטני בלי צעדים מובנים, רק קצב או סתם תנועה) והכל כיד הדמיון והמחשבה שלנו. כשריקוד הופך למדיטציה ישפיע על כל מה שנעשה בחיינו.                                                                                                        ד"ר קטריה סיפר שפעם שאל את ד"ר פאץ אדמס (שהביא ליקום את הליצנות הרפואית המופלאה) אם הוא עושה מדיטציה והתשובה הייתה שהוא לא זוכר מתי הוא לא במדיטציה כי הוא כל כך אוהב את מה שהוא עושה כלומר הוא כל הזמן ב100% תשומת לב במה שהוא עושה – קרי מדיטציה.

מדיטציית שקט:

מצב ערות בו אנו לא זזים כלל, נמצאים בפוקוס על הנשימות בתהליכים וספירות והתבוננויות שונות.

האנשים במערב מתקשים יותר במדיטציות השקט לכן ממליץ ד"ר קטריה להתחיל במדיטציה דינמית  ועם הזמן ופיתוח המיומנות לעבור ולתרגל גם מדיטציית שקט.

תהליך תרגיל מדיטציה

בהנחיה של ד"ר קטריה שמטרתה הקטנת כמות הנשימות (שאיפה ונשיפה) (מ15 פעימות לדקה לכ -6 נשימות לדקה), כאשר הדגש הוא שהנשיפה  (הוצאת האוויר) תיקח יותר זמן מהשאיפה החדרת האוויר).

המיקוד בתרגיל זה הינו על האיטיות והורדת קצב הנשימה ומבוצע ללא מוזיקת רקע.

 1. שאיפה ונשיפה עם צליל של אָ   (קָמץ)
 2. שאיפה ונשיפה עם צליל של אֶ   (סֶגול)
 3. שאיפה ונשיפה עם צליל של אִי   (חִיריק)
 4. שאיפה ונשיפה עם צליל של אִי  (חִיריק)
 5. שאיפה ונשיפה עם צליל של אוֹ  (חוֹלם)
 6. שאיפה ונשיפה עם צליל של אוּ (שוּרוּק)
 7. שאיפה ונשיפה עם צליל משולב ברצף אָ אֶ אִי
 8. שאיפה ונשיפה עם צליל משולב ברצף אִי אוֹ אוּ
 9. שאיפה ונשיפה עם צליל משולב ברצף של כל הצלילים אָ אֶ אִי אִי אוֹ אוּ על תרגיל 9  חוזרים 10 פעמים.
 10. שאיפה ונשיפה של כל הצלילים (כמו ב 9) אך בזמזום בלי צליל. הזמזום מוסיף רוגע למינד.
 11. לשפשף ידיים להניח על העיניים ולהרגיש רגועים.

נפלא לעשות תרגיל זה לפני לפחות פעם ביום אפשר יותר כמובן, ובהחלט מומלץ לפני השינה משפר משמעותית איכות שינה.

הערת ריקי-חן יהונתן: תרגלתי את המדיטציה הזאת עם קבוצת מועדון היוגה צחוק של גדרה פעמים והדיווחים של המשתתפות הוא אהבה גדולה וחוויה של "עושה לי טוב מאד". אז….מוזמנים לתרגל. תודה.

אשמח לשמוע את דעתך

*


כל הזכויות שמורות - ריקי חן יהונתן - קסם הקריסטלים - © 2012
סמרטקיט - אינטרנט לקידום העסקים