שפע

שפע – מילה פופלרית, כולנו משתמשים בה. שפע קשור להבנה שלנו את חוקי היקום.
לא אני המצאתי אותם, הם פשוט קיימים ומתגלים לנו, אם לומדים אותם וזורמים איתם
החיים דבש – כולל השיעורים המאתגרים שמגיעים איתם.
שפע הינו מצב תודעתי לזרימה האנרגטית בחיינו או אם תרצו, זרימת החיים. מודעות לכל היש: אהבה, בריאות, חברים, משפחה, קריירה, אוכל, פנאי וכדומה…
כלומר זה לא קשור לכסף, אך קשור לכל רכיב ורכיב בחיינו.
מה שאנחנו רואים, משקיעים בו זמן ואנרגיה זה מה שיהיה, זה מה שיקרה, מבוסס על חוק יקום אחר שנקרא "כוח המשיכה" או אם תרצו, "דומה מושך דומה". או אם תרצו מוקפדות על "ארבע ההסכמות" כפי שהטיב להגדיר השמאן והרופא דון מיגל רואיס: טהר המילה, לא להניח הנחות, לא לקחת אישית, לעשות הכי טוב שאנחנו יכולים ולהיות בהודיה – וכל היתר איך אומרת אחת מהמורות שלי מאבל כץהו'אופונופונו "let go let god".

כרגע…כן אנחנו ב"טורנדו" (מילה חדשה שמסתובבת בתקשורת) של אי וודאות,
טרור עולמי וארצי פנימי, כאוס גדול, מאבקים, מלחמות, הצפות, סערות, איומים ופחדים.
מעין הסערה – מאתגר לראות את הדברים ולהבינם, אפשר וכדאי לזוז טיפה אחורה, למעלה, למטה, הצידה, לשקוט, להמתין או לעשות משהו טוב של תנועה אנרגטית חיובית עבורנו.
אני רואה את התפקיד הקטן שלי בלשמור על פרופורציות, לעצור לאתנחתא, לנשום, לעשות מדיטציה, למצוא את הטוב, לעשות לעצמי ואחרים טוב, להיות בשמחה.
בגלל זה, סליחה בזכות זה, אני מנחה ובהתנדבות במועדון היוגה צחוק בגדרה.
משחררת את ההיצמדות לחדשות (כבר שנים – אל דאגה המידע מגיע רק לא צריך לטחון אותו דק דק).

אז…להגיד שהכל דבש? לא ממש לא…יחד עם זאת אני רואה את הפוטנציאל ומתכוונת אליו.
אז…אם אני יכולה, אתם בוודאי יכולים.
זה רק עניין של מודעות מתבוננת לאן האנרגיה שלנו הולכת.
מהמקום שנסתכל על הדברים – זה מה שנראה. וזה בדיוק החיבור שלי לספר ולקלפים של השמאן והרופא המרתק דון מיגל רואיס "ארבע ההסכמות":טהר המילה, לא להניח הנחות, לא לקחת אישית, לעשות הכי טוב שאנחנו יכולים ולהיות בהודיה.

ר' נחמן מברסלב היה אומר: "אם רצונך איתן דיו, והריכוז שלך עז דיו, תוכל להגשים כל משאלותיך". כי כמו שאמרנו לשם יזרמו האנרגיות – למקום של תשומת הלב.

עכשיו בואו נדבר טיפה על אנרגיה, מודעות והודיה בהקשר של שפע.

  1. העולם אנרגיה בעלת מודעות משלה שמשתנה ופועלת על פי ציפיות, הסכמות, בני אדם – לרבות קארמה.
  2. המודעות שלנו היא אנרגיה שיכולה לשלוט על מודעות החומר: mind over matter. אנחנו יכולים לברוא הכל ללא מגבלות  ההיגיון, הזמן (לא ליניארי) והמרחב (לא מוגבל).אפשר בכל רגע נתון להתחיל מבראשית. בהבנה שלי אנחנו נשמות במסע החיים של התנסויות של לקבל ולתת.
  3. תפקיד ההודיה: חוט המקשר שפע עתידי ממקום של הודיה היום על הקיים על היש. אז.. אם מתבססים על חוק היקום של "דומה מושך דומה" הודיה גדולה יותר תמגנט שפע גדול יותר. הודיה מביאה אותנו לפעולה מתוך עוצמה, ואף שומרת אותנו קרובים לעוצמה שלנו. הודיה הינה מיקוד להגשמה למה שנשאף לו באופן מדויק. הודיה הינה שיעור בשחרור והרפיה לסמוך על היקום שיוביל אותנו. יש משפט כזה "let go let god".
  4. אם כך, האנרגיה זורמת תמיד לאן שתשומת הלב שלנו ממוקדת בו. כמו שכתבתי קודם מהמקום שאני מסתכלת, זה מה שאראה.
  5. שמענו את הביטוי "התמורה היא בנתינה" בטוח שזה נכון, ויש לזה גם אלמנט נוסף של כוח שאנו מקבלים כשאנו נותנים. כמובן בהיבט החיובי של המושג. ובהיבט הזה כדאי לזכור שכסף הוא "מחזוריות" הוא צריך לזרום, כשאנו פוחדים, אוגרים את כולו לעצמינו – למעשה אנחנו עוצרים את המחזוריות ויוצרים צינור סתום, אם תרצו, וזה עלול להפריע לכסף לזרום אלינו בחזרה. ועכשיו אני מזמינה אותנו להבין שלמעה אותם חוקי יקום רלוונטיים לכל רבדי חיינו, קרי אנחנו רוצים אהבה – בואו ניתן אותה בשפע, כבוד, הצלחה כל דבר למעשה ברבדי חיינו הנוסחה פשוטה: נעניק לאחרים וזה יחזור אלינו לפי ניסיון חיי עם ריבית טובה.
  6. אנחנו רק מוזמנים להבחין בין נתינה בשפע  לבין הפרזה. כשאני נותנת בשפע אני בוחרת כמה ולמי לתת וחווה בנתינה שמחה/שלמות/העצמה/זרימה וכדומה. בהפרזה לכאורה אין בחירה אלא מילוי צרכים שיושבים על חסר, צמצום והגבלה…ואז אנחנו פועלים עוד ועוד כדי למלא את הבור (זה נכון לגבי אוכל,קניות, דברים לבית, בגדים, אנחנו מכורים לעבודה, לפחמימות, לטלויזיה, לחדשות ..) וזה לא עושה לנו טוב…המצפן בין שפע להפרזה עושה לי טוב באמת או עונה על חסך/אשמה.

הטיבטים אומרים "שפע הוא היכולת שלי ליצור בחיי סיפוק ותכלית"

כלומר שפע קיים בעולם – הוא נמצא, הוא עובדה. הוא היש – הוא הדרך. אם כך תודעת שפע  הינה תחושה שיש לי מספיק משאבים ושקיום הישרדותי אינו מנת חלקי. שפע הוא לא האנרגיה עצמה אלא היכולת שלי לזהות אותה ולעשות בה שימוש לטובתי העליונה. אז…זה שיש לי כסף בבנק, קריירה, בית, חברים, נכסים…לא מעיד על השפע כי זאת אנרגיה. מה שקובע זה מה אעשה עם האנרגיה הזאת איזה שימוש אעשה עם האנרגיה, בזמן, במשאבים, עם בני ביתי, עם חברים, עם הנכסים ופרותיהם…ביכולות שעומדות לרשותינו לממש את תודעת השפע.

אם כך יוצא מזה ששפע היא היכולת להשתמש בסך האנרגיות העומדות לרשותינו כדי לשנות מצב צבירה, להזיז אותה לתוצרים רלוונטים לחיינו.

במאמר הבא, נדבר קצת על כסף…קצת הרבה.

 

 

אשמח לשמוע את דעתך

*


כל הזכויות שמורות - ריקי חן יהונתן - קסם הקריסטלים - © 2012
סמרטקיט - אינטרנט לקידום העסקים