ריפוי אדמה/אדם/אישה

[is_not_mobile]

טקסי הטמנת קריסטלים באדמה

אתם שותפים מלאים בחגיגה אמיתית לחיזוק האדמה שלכם!

את תחילת התהליך עשיתי ב 2009 כשפגשתי מורה, הילרית מיוחדת רבת קסם מאנגליה – בשם קרוליין אמירה וינדהיים, שסימנה אותי כממשיכת דרכה בתחום בארץ. נעניתי לאתגר ומאז פיתחתי דרכים ותהליכים שונים במבנים  ובמערכים של אחדות לרבות תהליכים חווייתיים לחיזוק האדמה/ האדם/ האישה שבנו –  בהתאמה לאפשרויות ולארץ שלנו. העבודה הזאת לשמחתי הולכת ותופסת תאוצה…אנשים נוכחים..מזמינים לעוד מפגשים..מספרים לחברים..וכך הקריסטלים מגיעים לכנסים, התארגנויות, פסטיבלים אקולוגיים, טקסי ריפוי והתעלות…ולפני כמה שנים חברתי לכמה קהילות שעושות עבודות אור המאפשרות מרחב נוסף לחיבור לרשת הקריסטלית. מקסים מאד לראות איך כשילדים משתתפים בתהליכים…כמה עונג יש בדור ההמשך שלנו…שתפקידם להעביר את הידע ולשמור כאן על אמא אדמה.

אז…מ2009 ועד עתה (5/2016) ממשיכה במיזמים הטמנות הקריסטלים, יחד עם קבוצות של אנשים נפלאים המשתתפים כולם בתהליך הריפוי ההדדי,  במרחבים שונים בארץ  (מאילת, מצפה רמון, ירשולים מול משכן הכנסת היינו 120 איש/ה ועד רמת הגולן, קרית שמונה) ובעולם (פריז, ארה"ב, לונדון, סקוטלנד….בינתיים, ביוני הקרוב באיטליה): בים, בהרים, בחורשות ויערות, בקיבוצים, בגני ילדים, בבתי חולים, בבתי ספר, בכנסים, בפסטיבלים, במפגשים אנרגטיים של קבוצות שונות לרבות קבוצות היוגה צחוק. אך איזה חיבור וטקסים נהדרים. חגיגה גדולה של חיבור למקור, לשורשים – עוצמה של ריפוי.

 מה למדתי?

למדתי….שאנחנו מאד מדללים את האדמה עליה אנו חיים.

למדתי…. שיש בידינו להחזיר טובה לגאיה –  האדמה הטובה.

למדתי…שלקריסטלים יש את האיכות הגבוהה להעלאת התדר ולחזק, את כל מה ומי שבא איתם במגע – ולעוצמת הכוונה יש משמעות טהורה וקדושה לתהליך…

למדתי…. להחזיר טובה לאדמה, תעזרו לנו? ויש המון הנאה וריפוי בתהליך.

למה אני מספרת לכם את כל זה?

כי ….בשמחה ובהוקרה אני מזמינה אתכם, עם בני המשפחה, חברים, שותפים עסקיים, מעגלים אנרגטיים חברתיים להם אתם שותפים ובעיקר הילדים דור ההמשך שלנו לשמור ולחזק את גאיה – אמא אדמה, למצוא את הזמן והמרחב להשתתף בתהליכים שכאלו או ליזום אותם…

מה מהות התהליך?

בתהליך טקסי אנו מחזירים  "במערך"  מנדלה של  קריסטלים לאמא אדמה – התגלמות הבאת הרוח אל החומר באהבה.  הקריסטלים מינרלים אנרגטיים שהתהוו במשך מיליוני שנים במעמקי כדור הארץ, בתהליך ההתהוות נאגרה בהם אנרגיה שאנחנו בני האדם יודעים לתעל לצורכי ריפוי, התפתחות והתעוררות רוחנית לקידום  חיינו – אני מרגישה שמעת לעת יש צורך לבחור חלק מהם ולהשיב אותם לחזק את האדמה עליה אנו חיים ומדללים מקורותיה.

מי קהל היעד?

פעילות אנרגטית חשובה זאת קוראת על פי יוזמתי או יוזמת אנשים שיש להם עניין לחיזוק אמא אדמה – בין אם מדובר בארגונים ואזורי עבודה, מקומות קהילתיים, גנים צבורים, בתי ספר, ישובים, קיבוצים ומושבים, בתי ספר, מקומות שונים בטבע, גנים ובתי אבות, או קבוצות "עובדי אור" וקבוצות מדיטציה שונות.

MPH   הינה קבוצת מדיטציה הפועלת מזה 30 שנה להבאה לשלום עולמי בהשראתה של גב' מנורה צרני, שהלכה לאחרונה לעולמה, גם קבוצה זאת שותפה עימי לתהליכי הטמנת קריסטלים לתהליכי ריפוי וחיזוק האדמה.  בעבר  שני ואדם תודר הבעלים של סטונאייג' קריסטלים עזרו בתרומת קריסטלים לתהליכים אלו….היום מרגיש שהאנרגיה והתמורה

 צריכה להגיע מבאי ומשתתפי תהליכי הריפוי.

לאחרונה הצטרפו עוד קבוצות לתהליכים ולשמחתי עוזרים מאד בהפצת החיבור לרשת הקריסטלית כמו "טלוס ישראל" ו"אור למוריה"..ארגונים מוסדיים ואנשים פרטיים….וכן ירבו.!

איך זה קורה בפועל?

לקראת מפגש הטקס, בהמתנה של כמספר ימים ובהקשבה למיקום ולקבוצה הספציפית, מתווסף ונבנה בעיני רוחי אלו קריסטלים "מבקשים" לחזור לאדמה ובאיזה מבנה – וכך נוצר "מערך" מוסדר של אבנים בצורה של מנדלה –  אותה צורת קיום של האחדות והחיבור למקור.

הריגוש בתהליך שכזה הינו החגיגה שהכל קורה ביחד – אחרי התכנון המקורי שלי, על פי התדרים המבוקשים לטיהור וחיזוק, אני מגיעה למרחב השטח, מתחברת לאנשים – והרבה פעמים גם לילדים שמיצגים לנו גם את דור ההמשך לחיבורים האנרגטיים לאמא אדמה.

התהליך במלואו כלל חיבור ראשוני לקריסטלים, מרגישים אותם, נושמים איתם, ויוצאים למסע שמחבר אותנו עם הטבע, ומספרים על עצמנו דרכם.

 יחד עם בני המקום אנו בוחרים את המקום בו נטמון את הקריסטלים. ומתחיל הטקס המופלא : כמו בעבודה עם מנדלות, (הטיבטים יוצרים מנדלה בחול ואחר כך מפזרים אותה בנהר) אנו "מפרקים" את המנדלה הקריסטלית שהכנתי מראש , כל אחד בחר לו  קריסטלים מתוך המערך…..מחזיקים באבנים באופן  אישי….מתחברים…מתפללים…..מברכים….וכך יצרנו מחדש את המבנה בתוך האדמה…כל המשתתפים:  ….לפי סדר המערך והאנרגיות שאנו בוחרים לחזק… עד שנוצר מערך מובנה חדש עם כל האהבה והכוונה של כל משתתפי מפגש הטקס. כשכל המערך נהיה במלאות באדמה וכל הקריסטלים שנבחרו לחזור לאדמה  הוטמנו….אנו מחזירים את האדמה מכסים את המטמון- ובכך מחזירים ומחזקים בכל האיכויות והתכונות של הקריסטלים שחוזרים הפעם לאדמה.

לעיתים אנחנו מחזקים את המערך בקריסטלים ובתכשיטים שמשתתפי הטקס מביאים…ואחר כך לוקחים איתם הביתה כחלק מהקשר החדש לחיבור לרשת הקריסטלית שנוצר.

 על פי ההנחיה שאני מקבלת, יש גם מצבים בהם כל משתתף לוקח קריסטל מהמנדלה ו"שותל" אותה עם זימונים, ברכות ובקשות אישיות במרחב בו מתנהל התהליך, או אחר כך במרחב המחיה הפרטי בבית או בגינה האישית שלנו בבית.

לעיתים כחלק מסכם של הטקס….כל אחד מהמשתתפים בוחר קריסטל מסוים….לעצמו ובזיכרון  הזה  אנחנו מחזקים את הקשר "הבונד" בין האדמה לבינינו.

אז….מה זה אומר?

עד היום ערכתי מעל 60 טקסים מסוג זה…המגמה הולכת ומתחזקת…ואני מאד שמחה לה..הקריסטלים מאד אוהבים לחזור לאדמה ולחבור לרשת הקריסטלים שנמצאת עמוק באדמה ושומרת עלינו בעולם הרוח התפקיד שלנו לשמור עליהם בעולם החומר – ערבות הדדית שיש לנו עם עולם הקריסטלים והאדמה עליה אנו חיים.

החוויה קסומה, מאחדת ומרגשת עד דמעות – תוך ידיעה שהנכון קורה, האדמה מפרה אותנו ואנו מפרים אותה בחזרה, זה הנכון!

 כאמור יש אין סוף דרכים יצירתיות לערוך את הטקסים הללו…מעולם עדין לא היה לי תהליך שחזר על עצמו.אני מפתיעה את עצמי מחדש..כך שגם אנשים שכבר נכחו בטקסים…מתרגשים אף הם בסקרנות של מה יגיע..גם אני   למען האמת ולעיתים ככה עם עצמי תוהה…מה יהיה כשיגמרו הרעיונות?

אבל אנחנו מבינים…שזה תעתוע…השפע איתנו! וכל אדמה מקבלת בדיוק את החיבור שהיא צריכה עם האנשים שנמצאים ומקבלים את שהם מזמנים לחוות בזמן ובמרחב הנתון.

איך מגיעים אלי הקריסטלים להטמנה?

את רוב הקריסטלים להטמנה אני רוכשת, עם הזמן התחלתי לקבל גם תמיכה נהדרת משני ואדם תודר הבעלים של סטונא'ייג קריסטלים  חנות הקריסטלים המדהימה ברמת גן אשר גם תורמים לי את קריסטלים וגנרטורים קוורץ לתהליכי ההטמנות באדמה/ בעצים ובצמחיה ובים. ועל כך המון תודה.

זוהי זכות גדולה ואני מודה לאלפי המשתתפים לאורך השנים בתהליכי הריפוי  טבע, עצים, ים-אדמה/אדם/אישה….ועוד היד נטויה ואני שומעת על עוד ועוד אנשים יקרים שכבר אימצו את הדרך ועושים תהליכי ריפוי טבע ואדמה כאלה או אחרים. מבורכים!

איפה ערכנו טקסי: הטמנת קריסטלים לריפוי טבע: ים, מים, עצים, אדמה/אדם/אישה ?

 • חווה אקולוגית ב"עין שמר" – כינוס לשומרה – נכחו הורים ילדים וגם כמה סבים וסבתות – חנוכה 2009
 • גדרה – גן בילו, טקס הטמנה/ זריעת / שתילת קריסטלים לשנה החדשה בליווי 36 ילדים ו 18 מבוגרים (ספטמבר 2010). צפו בסרטון:
 • אני יכולה לספר ש"יער הפיות" בבית אורן שם טמנו  במסגרת כינוס "לשומרה"  שהוא כינוס אקולוגי לחיזוק הקשר    שלנו עם    האדמה – טמנו קריסטלים בסוכות (2010) – החלק הזה של היער נשמר ולא נשרף בשרפה בכרמל.
 • שיטים-אשרם במדבר במסגרת כנס היוגה צחוק השלישי – נכחו 30 ילדים ו 10 בוגרים – מאי 2010.
 • טורקיה איסטנבול – הטמנה אישית – אוגוסט 2010.
 • חיזוק הכרמל ב 12 נקודות מפגש אחרי השריפה הגדולה יחד עם שומרי הגן ושומרי מעגלי אש –  נכחו מעל 300 אנשים – היה מדהים – אוקטובר 2010
 • ירושלים – טקס אחר נפלא –  נערך באפריל 2011 במסגרת כנס הרוחניות של  MPH והכנה לקראת 2012 . הכנס נערך בכפר המכביה….נסענו לירושלים למסע מרפא שכלל גם תהליך הטמנת קריסטלים בהר הזיתים בליוו קבוצה גדלה של אנשים אוהבי  שלום לרבות משתתפים תלמידים ומורים רוחניים מהארץ ומחו"ל.
 • סקוטלנד – לוך נס מעל האגם הקסום (סיפור המפלצת) – הטמנה אישית  – יוני 2011.
 • קיבוץ בית קשת – יחד עם טלוס ישראל (למוריה החדשה), טקס הטמנה קסום לחיזוק והתארגנות מחודשת של האדמה והמשתתפים.ארוע מרגש בו לקחו( אחר כך מעבר למערך שנטמן באדמה) קריסטלים הביתה לשתילה באיזור המגורים שלנו ולחיבור תמידי עם האדמה המחוזקת (יולי 2011).
 • פלגי מים – ליד קיבוץ דביר באיזור צומת להבים, מוקם מלון ספא יחוד עם חזון להתמרה רוחנית וריפוי המבקרים -המתחם  מתפרס על פני 120 דונם , כולם באוריאנטציה של ריפוי אנרגטי. באוגוסט 2011 ערכנו טקס הנחת אבן פינה אנרגטית למיזם.
 • גן ילדים בישובי עשרת – במשפחתון של מלי לוי הנפלאה- במסגרת קורס קריסטלים שלב ג'- יחד עם משתתפות הסדנא בתהליך ריפוי מערך הקשרים שלנו עם ההורים שלנו..הטקס היה אדיר , משחר ומרפא…מאז..ילדי הגן (שלא יודעים כי עמוק תחתם יש קריסטלים)  מצאו את המקום החדש כמקום נבחר להתכנסות שלהם…קסום!9/2011
 • מושב עצמון – בישובי משגב – יחד עם טלוס ישראל (למוריה החדשה) טקס ריפוי לשחרור תשע"א וקבלת אנרגיה מחודשת לתשע"ב על ידי הטמנת קריסטלים, לריפוי האדמה, שמשתתפי המפגש הביאו עמם לגינת האדמה הציבורית בעצמון…כמו גם חיזקנו את המעגל בקריסטלים שנטענו וחזרו איתנו הביתה…כל זה קרה ביום השיוויון 21/9/2011
 • כרמל בית אורן, ליוו תהליך של כמה עובדות משרות בתי הסוהר..איתן יצאנו לכרמל (באופן פרטי – על אזרחי מה שנקרא בסלנג שלנו) לסגירת מעגל אנרגטי (בתום שנה) אל מול השרפה שהיתה בבית אורן, הגיבורים שהיו, עבודתם, השכול והתופת – הודיה ותפילה לעילוי נשמת הגיבורים שלנו. טקס מרפא בעומות שלא הכרתי עד היום. דצמבר 2011.
 • טקס יום השער 21/12/2011 – יום השער האחרון לשנה האזרחית  , בבני עטרות…יחד עם טלוס ישראל..מסע ריפוי בליוויית החנוכיה הקריסטלית.
 • פארק ערד –מסע נשי של מועצת הנשים של אשדוד – תהליך ריםוי אדמה ושחרור רגשות טורדניות על ידי מעגלי אנרגיה וחיבור עצים והטמנת קריסטלים בשורשי העצים ( פברואר 2012).
 • ים המלח – הר אדום – מסע נשי אישיביום הולדתי ה 60 – מבע חברות לגילוי העוצמות שבנו (מרץ 2012).
 • מושב עשרת –  משפחות וצהרונית של ענבר כהן–  ביחד עם 30 ילדי אור מקסימים ייצרנו מנדלה קריסטלית שהוטמנה באדמה על ידי הילדים עצמם. קידשנו את ערב ליל הסדר בברכות של בריאות, אהבה, שנחה וחברות (אפריל 2012). 
 • יער חריש – ביוזמת אורנה, יחד עם טלוס ישראל ברצון לשמור על הריאה הירוקה המדהימה הזאת בהר חריש עם מאות סוגי עצים המיועדים להכחדה לשם בניית יחידות דיור…בהנחיית מירב הקשבנו לעצים, לסיפורים שלהם וטמנו גנרטורים קוורץ ככלי מוליך….אני טמנתי את הקריסטל שלי בגזע העץ…מרגש ועוצמתי (אפריל 2012).
 • מרכז ציפורי (מתחם יד ושם בירושלים) במסגרת כינוס "מוזה" לרוחניות ואחדות עולם – טמנו קריסטלים במנדלה קסומה בפאתי בריכת השחייה ליד שולחנות הפיקניק יחד עם מנכל "יובלים – מנהל קהילתי" לרווחת המבקשים המרכז (מאי 2012).
 • רמת הגולן רוג'רום אל הירי – מקום מיוחד ומיסטי עם מערך מעגלי אבנים  עתיק – הטמנה אישית  של פרח הרוזקוורץ יחד עם קבוצת אור למוריה (מאי 2012).
 • ים המלח – מערות קומראן -הטמנת פרח הרוזקוורץ יחד עם טלוס ישראל בבוקר של זריחה וחגיגת מתן תורה בו נאספו אנשים, מכל העולם והארץ כמובן, שהרגישו את הקריאה לשינוי כקבוצה שמבקשת להגשים אחדות בטבע במקום הכל כך עוצמתי הזה במרגלות ים המלח (מאי 2012). הסרטון הבא מלווה בשירתה הלמוריאנית של ג'ודי קלע המדהימה ובחלקו האחרון תיעוד תהליך ההטמנה לריפוי אדמה.
 • באר שבע – מפגש מרתק עם קבוצה של 8 רופאות..בחצרה הקסומה של ד"ר יבגניה …יוזמה אישית לריפוי אדמה בבאר שבע. (יוני 2012).
 • להבות חביבה במסגרת "פסטיבל שאקטי" ערכנו טקס מדהים של בנות  ואמהות…יצרנו יחד עם בנות ה"אוהל האדום" רחם מחימר  על האדמה ובתוך הרחם טמנו מנדלת קריסטלים יפיפייה עם ברכותיהן של האמהות והבנות שלהן. היה מרגש ברמות. ( 21 ליוני 2012).
 • סאקרמנטו – ארה"ב…איחוד מחזור עובדי ברקליס קליפורניה ( 24 ליולי 2012).
 • סאן פרנסיסקו, קליפורניה – ארה"ב- במסדרונות גשר הזהב (29 ליולי 2012).
 • הר שאסטה, בעיר האור טלוס יחד עם טלוס ישראל במסע אנרגטי להר (10 לאוגוסט 2012).
 • אשקלון, טקס איחוד עם טלוס ישראל (30 לאוגוסט 2012).
 • נהריה – שבי ציון- פסטיבל האור-אדמה..התהליך היה בחיזוק קריסטלי לעצים (8/10/2012).
 • כינרת – פסטיבל מוזה..יצרנו תשליך קריסטלי לכינרת (13/10/20129.
 • ירושלים – נובמבר -במסגרת הכנס לעידן שאחרי בכפר המכביה עם קבוצת mph איחוד לשלום עולמי
 • תל אביב – גן הסלעים – מפגש הכנה לקראת כינוס של אחדות ושלום למעבר האנרגיות – ב- 21/12
 •  בכפר סגול – בחצות..קבלת יום השער של ה 21/12 יחד עם ו'יאט פדר, קערות הקריסטל ומנחות נפלאות נוספות ומי שיחרו להגיע איתנו לפתוח את השער. מוזמנים באהבה 20/12/12).
 • בתל אביב גן הסלעים – בחגיגה של אחדות יחד עם מעגלי אור רבים פיזיים ואסטרלים שיחגגו יחד יום מיוחד זה..יחד עם 8 מורות רוח ומעל 200 משתתפי שבאו ביום גשם…(21/12/12).
 • ברמת הגולן,  מושב אניעם, במרכז "לב אניעם-אצל לאה בכר" עם קבוצה בסדנת התנעת האנרגיות החדשות ל2013 (25/1/13).
 • כפר סגול – יום ריפוי הקול הביןלאומי + טקס הפעלת הפרמידה החדשה בכפר סגול שבמושב שדה צבי…(14/2/13).
 • במערות קומראן אשר בים המלח – תהליך טיהור ויזכון עם קבוצת "אור למוריה" יחד עם חני יזרעאלי נוי (22/2/13)
 • 13/3 בכפר סגול – טקס איחוד הלב האחד, עם ו'יאט פדר ואורי נצר, במושב שדה צבי (13/3/13)
 • 4/4  באיילת במסע עם הדולפינים לארץ חדשה טמנו קריסטלים  בים עם קבוצת "טלוס ישראל" את ההטמנה ערכה רימונה מזרחי…אני הייתי איתם באסטרל עם "גב תפוס" במיטה (4/4/13).
 • בתל מגידו – בתהליך שחזור מקורות והחזרת שלום ואהבה לאיזורינו עם  קבוצת"אור למוריה" (19/4/13)
 • במצפה רמון – בתהליך חיבור לבני למוריה העתיקה יחד עם טלוס ישראל במרכז "טרמינל" (21/8/13)
 •  בכפר סגול – טקס התעוררות של המרכבה ביום השער המיוחד (25/6/13)
 • בחוף אכזיב בפסטיבל יוגה צחוק ערכנו טקס קסום להטמנת קריסטלים לחיזוק וריפוי הים  והמשתתפים (5/9/13).
 • בחוף הצוק בתל אביב – אירוע למען זכות החיות למניעת ההרג ואיחוד לשלום לכדור הארץ  (1/11/13)
 •  בפארק גני יהושוע בתל אביב –  חוזרים לגן עדן –  5/12/13peace festiva 
 • בכפר סגול – במרחב יום שער בשער – בכנס אבולוציה רוחנית (21/12/13)
 • ברמת הגולן במושב אניעם – בסופ"ש – אני עושה "לייק" לעצמי (24/1/14)
 • בנס עמים" (בית הארחה הולנדי ליד נהריה) בריטריט משותף של נשים יהודיות וערביות –            (27/3/14)
 • בחוף הים בנתניה – במסגרת פסטיבל אתר אישה למציאות מטיבה – (27/6/14).
 • בחולות מקמן – במדבר – במסגרת ריטרייט נשימות ושתיקה של שבועיים עם אלון הראל גבע, בעיצומה של מלחמת צוק איתן (11/7/201).
 • במספר שיטחי כינוס ובסיסי צה"לבמהלך מלחמת צוק איתן – הייתי שותפה לארגון מתחמי טיפולים לחיילים הלוחמים (מהלך יולי אוגוסט 2014) (ממש כמו השיר חום יולי אוגוסט של שלמה ארצי).
 • בים המלח -חוף מינראל – במסגרת סופ"ש אנרגטי לאיזון והתעלות יחד עם קהילת "אור למוריה" עם חני יזרעאלי-נוי וורד לוי (11/9/14).
 • בחוף הים באשדוד – בנסגרת תשליך אנרגטי לקראת השנה החדשה תשע"ה, שערכנו מירה גרוס ואני לפורום נשות גדרה (21/9/14).
 • בחוף הים בתל אביב – במסגרת תשליך אנרגטי  של צוף הראל ודורית שני – לקראת ראש השנה (23/9/14).
 • בים המלח – חוף מינראל – תשליך לשנה החדשה, בין כסה לעשור תשע"ה,  עם מירה גרוס ופורום נשות גדרה (1/10/14).
 • בנמל ת"א ובלב הים מול חופי תל אביב – יחד עם קהילת "טלוס למוריה ישראל", מסע לטיהור הימים והאגמים (7/11/14).
 • בחולות אשדוד – במסגרת יום ההליכה העולמי, לשלום ובריאות. (11/11/14).
 • בחוף הים בנתניה –  במסגרת פסטיבל אישה-מיוחדת, עוצמתית ועצמאית, יצאנו 40 נשים לים, וחיברנו את הקריסטלים אל הים הגועש (20/12/14) 
 • החל מינואר 2015 ועד עתה …ממשיכה במיזמים הטמנות הקריסטלים, יחד עם קבוצות של אנשים נפלאים המשתתפים כולם בתהליך הריפוי ההדדי,  במרחבים שונים בארץ  (מאילת, מצפה רמון,ירשולים מול משכן הכנסת היינו 120 איש/ה ועד רמת הגולן, קרית שמונה) ובעולם (פריז, ארה"ב, לונדון, סקוטלנד….בינתיים, ביוני הקרוב באיטליה): בים, בהרים, בחורשות ויערות, בקיבוצים, בגני ילדים, בבתי חולים, בבתי ספר, בכנסים, בפסטיבלים, במפגשים אנרגטיים של קבוצות שונות לרבות קבוצות היוגה צחוק. אך איזה חיבור וטקסים נהדרים.
 • קיינייט מצפה רמוןהטמנה בפריז
 •   

ואני כאן למענכם, להשתמע

ריקי-חן יהונתן

 

 

[is_not_mobile] [is_mobile] aaa
[/is_mobile]

כל הזכויות שמורות - ריקי חן יהונתן - קסם הקריסטלים - © 2012
סמרטקיט - אינטרנט לקידום העסקים
דילוג לתוכן