טיהור בתים ועסקים

טיהור הינו טקס שחשיבותו בהגדרת ובהצהרת הכוונה

למה צריך לטהר?

טקסי טיהור (הקטרה) הינם חשובים ועוצמתיים היות והם מחוברים לכוונה שיוצרת מציאות, כמו גם ההקטרה בעזרת צמחי מרפא ו"תבלינים" שיוצרת את הזימון והמרחב האנרגטי והניקיון המבוקש.

 טיהור אנחנו עושים לבתים, לבתי עסק, למרחבי מחיה ועבודה, לחללי תצוגה ועוד…

 את טיהור הבית אתם יכולים לעשות לבד או שאני עושה יחד איתכם – במעברים בין המרחבים עם הכוונות והבקשות שלכם.

לעריכת טקס טיהור הבית/העסק שיטות רבות. בשנות עבודתי למדתי שיטות שונות. בזמנים שונים ובמקומות שונים, אני עורכת את הטקס באופנים שונים, עפ"י ההרגשה הפנימית, המקום והאנרגיה בה אני חשה – כמו גם ההבנה באלו צמחי מרפא אשתמש. בעיקר אני אוהבת לטהר לפי מדע צמחי המרפא של הרמב"ם להם איכויות רבות ומטיבות עמנו.

מתי מטהרים?

 טיהור יבוצע עם מטרה וכוונה.

 * לפני חגים כמו פסח וראש השנה * מעבר לבית חדש * כשנרצה לנקות משקעי עבר

 * לחלץ עומסים * תקיעויות * החלמה מחולי * מצבי שכול * פרידות  * עזיבה של מי מבני הבית * חיזוק עסקים * מכירת בית או עסק וכדומה.

 טיהור מתאים לכל פעם שנבקש לנוע קדימה במרחב הזמן ולהזמין ברכות ואנרגיות טובות לחיינו, לביתנו וכל בני ביתנו.

 תאריכים טובים יותר לטיהור הינם ראש חודש עברי וביום שהלבנה במילואה. כל הימים בין ראש החודש לבין יום הלבנה במילואה טובים גם הם…כי כאן מבוצע הזימון והכוונה.

מה עושים קודם – מנקים!

 כמובן שלפני הטיהור – ההקטרה מוצע לעשות סדר בבית / במרחב, לזרוק חפצים שכבר לא משרתים אותנו, או לתת לאחרים שנזקקים להם יותר מאיתנו. בשלב הבא ננקה את הבית – בחריצות אופיינית (או לא) לנו. נסרוק את הבית ונתבונן בחפצים, סמלים ואוספים שבחרנו להשאיר – האם כולם במקום, ברור שנסדר ארונות מגירות וכדומה… האם זה איך שאנחנו רוצים שהבית יראה?

הערה : יש שבוחרים גם לשטוף את הבית/ המרחב במי מלח (ים) או מלח תעשייתי – מלח דק או גס – אותו מפזרים לאורך הפאנלים בכל הבית ואפילו ניתן להשאיר את המלח ל12 עד 24 שעות. אם אכן נעשה טיהור במלח – יש לטאטא אותו יומיים לפני ערב החג – אל מחוץ לדלת הכניסה לבית- וכך באופן סמלי הוצאו האנרגיות המיותרות אל מחוץ לחייכם. (אם אתם גרים בבית דירות או שהעסק ממוקם במרחב כולל רחב יותר – יש לטאטא עד לפתח הרחוב – או לא לטהר במלח בכלל). אחרי הטיהור במלח יש לשטוף שוב את הבית במים נקיים.

 עם מה מטהרים?

 אפשר לטהר עם צמחי מרפא, תבלינים, קטורת,קולנים, נרות, פרחים, שירה, מוזיקה, קריסטלים, תפילה וכדומה….

הצמחים איתם אנחנו מקטירים במהלך הטיהור הינם מגוונים, לכל צמח מטרות ויכולות שונות. לאלו שרוצים להתנסות בעצמם הנה תערובת צמחים (מיובשים) המומלצים לטיהור לפני החגים: גבישי מור, גבישי לבונה, פרחי לוונדר, פקעות ורדים, עלי הדס (ניתן לקטוף מגדרות בתי הכנסת בשכונה), גרגירי כוסברה, ועלי אזוב (זעטר)…ניתן לרכוש בחנויות תבלינים ובתי טבע. אם אין אישה הרה בבית מומלץ גם פרח ציפורן…חופן של כל אלו ביחד הינה תערובת מספיקה לדירת/ לבית בין 5 חדרים.

 איך מטהרים?

במסננת או בכלי חרס או בצדף או במחבט – מבעירים שני גחלים (מאלו המוכנים של הנרגילה) מחכים להתפוגגות כל העשן ואז מוסיפים את אוסף הצמחים המיובשים שנבחרו למטרה הספציפית ועוברים על כל הבית/ המרחב תוך הקפדה נוספת בפינות – להזמין ברכות בהתאם למיקום בבית( ברכות לבני הבית לפי החדרים, ברכות בריאות המזון במטבח, ברכות לזוגיות בחדר השינה וכו…) אם מטהרים אזור עסקי לשלב את החיבורים האנרגטיים הנדרשים לעסק כמו גם שחרור אנרגיה קודמת שהייתה במרחב, ברכות לשפע וזימונים עסקים, או אם היה שיפוץ או בניה – את תסכולי ואנרגיות שכבר לא מתאימות למקום, אם מקום שעוסק בריפוי לזמן את הטוב שבמטרת והיעוד של הארגון – הכל על פי המקרה.

 הערה: אפשר לעבור מימין לשמאל (קרי- מהמזוזה ליתר הבית), או להפך להתחיל בצד שמאל ולסיים במזוזה, או ממרכז הבית לקירות – לפי ההתחברות שלכם. לבסוף מניחים את ההקטרה מחוץ לדלת הכניסה – מתחת למזוזה (עד שהבערה מסתיימת).

הטיפים שלי לטיהור הבית/העסק

  • טיהור הינו טקס שעושים בתקופות ולמטרות שונות הפעם נתמקד בטיהור לפני חג הפסח.
  • טקס הטיהור יערך תמיד לאחר ניקיון הבית ו"שחרור" חפצים שכבר אין לנו שימוש בהם.
  • הטיהור יערך לאחר סידור וארגון הבית ומתוך כוונה אמיתית לטהר אותו.
  • ערכו את הטקס לאחר מקלחת, רצוי כשאתם יחפים. דאגו לבית ללא הפרעות (טלפונים, טלביזיה וכו'). אם מתאים ניתן ואף רצוי לשתף את בני הבית בטקס.
  • את הטיהור ניתן לערוך עם מוטות קטורת מוכנות, או שמנים ארומטים אותם ניתן לרכוש בחנויות טבע. כמו גם  עם פרחים, קריסטלים, נרות, תופים, פעמונים ושירה.
  • ניתן לרכוש ערכת "הקטרה" או  ליצור אותה בעזרת צמחי מרפא ו"תבלינים" – חלקם מהגינות שלנו וחלקם מחנויות התבלין השכונתיות (אצל "זבולון" ברח' וויצמן יש כמעט הכל).
  • את הטיהור נערוך בשני שלבים, בכלי חרס או מחבט כשהצמחים מובערים על פני גחל בוער (אלה העגולים של הנרגילה).
  • שלב ראשון: טיהור ראשוני  – זהו שלב הניקיון הגדול, רק עם עלי המרווה – אנחנו מתייחסים למרווה כ"אקונומיקה של הטבע".עברו עם  עלי המרווה בכל הבית החל מדלת הכניסה מצד ימין (המזוזה שלנו) דרך כל החדרים, עברו בפינות של החדרים, מתחת לחפצים, מסביב לחפצים, בשלב זה ניתן לשלב פעמונים/תופים  ו\או מחיאות כף לאורך הפינות של החדרים (אנרגיה לעיתים נתקעת בפינות החדר). עשו זאת תוך כוונה מלאה לנקות כל אנרגיה שלילית מכל סוג שהוא הנמצאת בבית.
  • שלב שני: טיהור מרכזי – זהו שלב הטיהור והטענה, הצמחים המומלצים לטיהור זה הינם  פרחי לוונדר ורוזמרין (מגינות גדרה והסביבה), עלי הדס (מגדרות בתי הכנסת) אותם יש לייבש כ3-4 ימים לפני הטיהור. את יתר הצמחים לטיהור המרכזי ניתן לרכוש כבר מיובשים בחנויות תבלין: פקעות וורדים, גבישי מור, גבישי לבונה, גרגירי כוסברה, עלי אזוב, פרחי ציפורן, בכור, ועוד..גם בשלב זה נעבור את כל הבית מהכניסה אל כל החדרים והפעם נישא תפילה לכל הדברים הטובים אותם אנחנו מזמנים ומברכים את הבית ודייריו. כמו גם ברכות בחדרי הבית על פי ייעודם למשל:  מטבח – אוכל בריא ומזין, חדר ילדים לראות לנגד עינינו את הילד בריא ומאושר ומצליח  בכוונותיו. סלון לראות ולברך את המתארחים ונמצאים בו, חדרי שירותים לראות את כל מה שאנחנו משחררים ולמשוך את המיים לאחר הטיהור, כנ"ל מקלחת..הבנו את הרעיון..כן…בהצלחה.

 הערה אחרונה: כפי שטיהרנו את הבית ניתן לטהר את בית העסק או כל מרחב עיסקי או ציבורי.

 בהצלחה, לשאלות או לביצוע משותף איתכם אני כאן,

ריקי-חן יהונתן


כל הזכויות שמורות - ריקי חן יהונתן - קסם הקריסטלים - © 2012
סמרטקיט - אינטרנט לקידום העסקים
דילוג לתוכן