ריפוי גוף נפש

ברוכים הבאים לחלק הזה של האתר שלי. בדפים הבאים אני מדברת על טכניקות וכלים שונים לריפוי גוף נפש.

נקודת המוצא היא שהחיבור חשוב וברור מאד, מהיר ומידי. לדוגמא אם הייתי במצב של אכילה רגשית ואכלתי הרבה מידי וזה לא נכון לי או שהאוכל היה מקולקל, הרי שדי מהר הגוף ידחה את הלא נכון לו בין אם בהקאות או שלשולים. בשלב הזה אני מוזמנת להתבונן ולעשות את החיבורים ולהבין על מה ישבה אכילת היתר מלכתחילה…. לחלופין לדוגמא נוספת כאב ראש -אם ישר אקח כדור הרי שאפוגג את הסימפטום אך לא אגיע למקור הבעיה. אנו חיים בעולם שהתנועה בו מתמדת וזריזה וייטב לנו אם נלמד להבין שאין מקרה במקרה . ככל שנסכים להתבונן ולחקור פנימה את ליבנו ונשפינו נחבור במהירות לגוף שלנו להחלמתו לריפוי – להילינג.

כשאנחנו אומרים הילינג אנחנו מתכונים לריפוי בכלים אנרגטיים. כמובן אף פעם לא במקום טיפול רפואי כפי הבנתנו. ההילינג הנו ריפוי הוליסטי – גישת מכלול שרואה את המטופל במרכז ומיועדת לטפל בשורש הבעיה קרי במקור ולא בסימפטומים….כל בעיה ואתגר שאנו חווים תבוע לידי ביטוי בארבעת רבדי ההוויה שלנו : פיזי, מנטלי/שכלי, רגשי ורוחני/אנרגטי. לפיכך המקור נובע מהמינד שלנו ולכן הגישות ההוליסטיות תיראנה ותטפלנה במכלול.

לדוגמא טיפול הילינג קריסטלי לוקח בחשבון פרמטרים רבים משיח התהליך עם הלקוח: מצב רגשי, מצב פיזיולוגי, רמת האנרגיה, דברים שהמטפל רוצה לעשות לשנות? וכדומה.. היות והקריסטלים משקפים את עולמינו..הרי שהם יתמכו בתהליך המבוקש. כלומר, עוזרים לנו לעזור לעצמנו.

כאשר אנחנו בתהליך הילינג שי לזכור את התהליכים האנרגטיים. קרי איזה אנרגיה משתתפת בתהליך:

אנרגיה אישית : אנרגיה נפשית ופיזית שלנו שעומדת תמיד לרשותנו ואנו ניזונים ממנה.

 אנרגיה אוניברסלית: אנרגיה רחבה ועצומה, מאגר אין סופי שלא אנרגיה, ידע ואור – כולנו מחוברים אליה ברשת דרך האנרגיה האישית ויכולים לקחת מהמאגר האין סופי – כמה שרק נרצה, כל האפשרויות פתוחות. מקורות האנרגיה: מהשמים – מקור הנשמה – דרך צ'אקרת הכתר –הגוף הרוחני שלנו, חיבור לעליון שנפתח בלידה שלנו – אך לעיתים נסגר. מאדמה – שורש נשמה באדמה – דרך צ'אקרת הבסיס – הגוף הפיזי השכלי והרגשי שלנו.

 ניתן לשלב בהילינג עם קריסטלים: מנטרות, אמירות חיוביות, דמיון מודרך וטכניקות נוספות. כוונה טובה של המטפל והמטופל מעצימות את כוח המערך. אנרגית הקריסטלים משתלבת באנרגיית האדם ומעבירות לו (לאדם) מסר של אור, אהבה וטוב. בהילינג קריסטלי  אנחנו יוצרים מערך – קרי, מניחים קריסטלים על מקומות שונים על גוף המטופל (עם בגדים על פי רוב), פעמים רבות לאורך עמוד השדרה, בידיים וסביב הגוף – לפי הבנת המטפל  את הנדרש לאיזון. לא מניחים ידיים על גוף המטופל ( כמו ברייקי למשל) אלא מניחים את הידיים כאילו באוויר, למעשה מעל הגוף האתרי,  הרגשי או השכלי כפי תחושת המטפל והסוגיה הנדונה. המטפל  עשוי להרגיש מנעד של תגובות :  חום, קור או עקצוץ ויעביר אנרגיה ממקום למקום, מעודף לחוסר או ינקה את שדה האנרגיה של המטופל.

אני משלבת כאן פוסט שכתבתי פעם (לפני כמה שנים)  שנקרא תאמינו או לא :  

אני אוהבת את המחלה שלי – מוזר לא? …דווקא לא!

חשבתי הרבה על הכותרת הזאת כי היא לא באה לי טבעי בהתחלה.

בעולם הידע, האמונות והאנרגיות בו אני חיה נושמת ומתפקדת, אני מבינה את חיבורי הגוף נפש. ברור שמחלה מזמינה אותי להתבוננות. ברור שמחלה היא כלי ל"ניקוי" וכדומה. בקורסים שאני מנחה ובמפגשים עם לקוחות ומטופלים – אנו לומדים להבין את הקישורים בין האיברים השונים והמשמעויות שמצביעה מחלה במקומות מסוימים.

ברור שהמחלה מנקה – דוגמא פשוטה…אכלתי משהו לא טרי יש מצב להקאה ושלשולים…הגוף נפרד מהתזונה הלא ראויה. אם בלעתי גרגר חול או משהו יורד לי לא נכון בגרון….אני אשתעל את זה החוצה…וכדומה..עד כאן ………..יופי אין חדש.

גם ברור שלכל מחלה יהיה לנו סיפור למה זה קרה. סיפור אני מתכוונת להסבר פיזי רציונלי והגיוני. מה שאנחנו מוזמנים לעשות כשיש חולי זה לחקור מעבר….במקום לסמם את הגוף עם תרופה מרגיעה או לפעמים אפילו אנטיביוטיקה….להתבונן, להקשיב לחקור!…כי אני מאמינה גדולה, אני מניחה שכמוכם, שאין שום דבר שקורה לנו שהוא "במקרה".

לכל אחד מאיתנו יש את גם את "איזור הנוחות" של המחלות (כאבי ראש, מגרנות, כאבי גב, רגישויות בבטן, צוואר ועורף, גירוי בעור, דלקות שונות וכו…) אנחנו לומדים, בהנחה שאנחנו מהמתבוננים, מה אומרת המחלה ומה באה "לנקות" ומתפקדים סביב הידע הזה.

אז…לי יש איזור "נוחות קבוע"..דפוס מוכר…גב תחתון שנתפס…אז…פעם  (בימים ההם כשעוד עבדתי בבנק כמנהלת בכירה) הייתי מתאשפזת לי במיטה לכמה שבועות עם כדורים להרגעת הכאבים…ובסוף הייתי יוצאת מזה…היום מספיק יום וחצי של התבוננות (לפעמים אפילו הרבה פחות)…על מה זה יושב…טיפה הזכרות ותשומת לב…טיפה תרגילים לגב ואני כחדשה. (רמז – צ'אקרת הבסיס….הישרדות….דאגות לענייני כספים וכלכלה….)

הפעם הגוף שלי התחכם אלי…..דלקת סמפונות וריאות (ספציפית ריאה ימינה – כי גם לזה יש משמעות) שהסתבכה עם עוד זיהומים וחיידקים…אז סיפרתי לעצמי סיפור…כן הייתי במדבר, התקלחתי במים חמים, הייתה רוחה קרה, הייתי יותר מידי זמן בבריכה, היה קר בחוץ…נו…בגלל זה. אחרי זה אמרתי…נו אני כל הזמן רצה, מאד עסוקה, אין לי זמן לנשום…אז הגוף סידר זמן לנשום. ובכלל מה זה אומר דלקת ריאות…לא מכירה, מכירה גב תחתון ויודעת מה עושים עם זה…אבל דלקת ריאות?

אז…בלית ברירה אני במיטה הרבה ימים, משתעלת את נשמתי במסכנות, חום גבוה…בקיצור – עם כל התפאורה (מלא תשומת לב מחברות , משפחה תלמידים שמתעניינים ברצף בשלומי – איזה כיף). כאן מגיע המשפט שאומר – אני אוהבת את המחלה שלי….כי המחלה (אם מתייחסים אליה בזמן ובהתייחס לקארמה שלנו, מיקומים בזמן ובמרחב, בקשות נשמה וכדומה) בצורה ביזארית היא שמרפאה.

מתוך המקום המתבונן…מתוך המקום שמאפשר לגוף לנוח…לנקות את הראש והמעשים….ואואואו כמה תובנות נחתו…כמו מטר של אנרגיה מבינה…וכל יום עוד תובנה…עוד הבלחה…על מה אני עוד צריכה לשחרר…בדרך שלי…אל מול הבנות שלי… אל מול אמא שלי….בדרך ההתייחסות שלי לעסק שלי ולעסק של בעלי (חיימקה שלי)….

לבסוף אחרי תהליך אנרגטי – כמובן עם קריסטלים ונשימות משחררות הגעתי…איך לא לחוויה של אהבה עצמית, לצורך באהבה, מה כן קיבלתי ולא קיבלתי בילדות, מה אמא שלי כן עשתה למעני ומה לא…איזה רגשות וכעסים ותסכולים אני כבר מסכימה לשחרר…השחרור הזה, זה השיעול…זאת הדלקת ולכן בצורה הכי מצחיקה בעולם זה גם הריפוי (עם או בלי אנטיביוטיקה) .

ומשם…אחרי העבודה האנרגטית עם הנשימות והקריסטלים….הריפוי האמיתי התחיל להגיע…בהדרגה…לקח זמן…הגוף נחלש….אני גם מאמינה שכל הזמן יורדות אלינו אנרגיות חדשות (ידע, תובנות) והגוף צריך לעשות עבודה של התמרה להכיל את מה שיורד בזרימה, בקבלה…אם נהיה בהתנגדות (פיזית, מנטאלית, רגשית או רוחנית) נחווה את הקושי והחולי….

למה אני משתפת אתכם….

כי חלקינו חולים מתי שהוא במשהו….כי בעצם אנחנו מבקשים את הריפוי על כל רבדיו, אז…אם נסתכל על המחלה כעל שיעור שבא ללמד אותנו משהו, נצליח ל"מנף" ולהסתכל על המחלה כמתנה לריפוי…ואני לא יודעת איך אתם….אני אוהבת מתנות!

אז…אני כותבת לכם במתנה את התובנות שלי ואשמח מאד לקבל עוד מתנות – קרי התובנות והמחשבות שלכם.

ואני כאן למענכם, להשתמע

ריקי-חן יהונתן


כל הזכויות שמורות - ריקי חן יהונתן - קסם הקריסטלים - © 2012
סמרטקיט - אינטרנט לקידום העסקים
דילוג לתוכן