סיפור הקריסטלים

cristal-story

גבישי הקריסטלים

גבישי הקריסטלים

בעולם מקצועי, עסקי ותחרותי כמו שלנו עם מרכיב גבוה של טכנולוגיות ואי וודאות כלכלית פוליטית ומדינית, דווקא כאן ניתן להפעיל באופן נפלא את קסמם של הקריסטלים שאינם רק אבני חן. תהליכי החיים, בבית, במשפחה ובעולמינו העסקי מורכבים ודורשים: בריאות, אהבה, סבלנות, תחכום, עשייה רבה, תהליכי קבלת החלטות, פתיחות לרעיונות חדשים, יחסים בינאישיים (בבית ובעבודה), קונפליקטים ומצבים מלחיצים וכו'.. את כל המיומנויות האלו אנו עושים באמצעות כלים מקצועיים ואישיים שעומדים לרשותנו אותם רכשנו בחיים עם השנים ולכך אנו נזקקים תמיד לאנרגיה רבה. כלים נוספים המוכרים פחות, שתמיד היו כאן, לטובת האדם, בחיי היום יום, הבריאות, הרגש והעשייה – הינם גבישי הקריסטלים.

הקריסטלים – המורכבים ממינרלים שונים, התגבשו במעמקי קליפת כדור הארץ במשך מיליוני שנים הודות לתהליכים גיאולוגיים. התוצאה הינה אבנים (גבישי הקריסטל) המורכבות ממינרלים שונים, אשר אגרו/אצרו בתוכן אנרגיה במהלך התגבשותן.  לפיכך, מדובר באבנים אנרגטיות בעלות צורות וצבעים שונים, הרכבים כימיים ברורים ומאובחנים גמולוגית, בעלי מבנים פיזיים ומולקולאריים פנימיים מדויקים המגדירים את התכונות האנרגטיות הייחודיות לכל קריסטל.

 

הקריסטלים נכרים ומתגלים במרבצים שונים ברחבי העולם, חלקם בעורקי אדמה וסלעים וחלקם על קרקעות או חופי נהרות וימים, חלקם במקום התגבשותם וחלקם אלפי ק"מ ממקום התגבשותם המקורי.

איסוף ושימוש בקריסטלים לטובת האדם היה נפוץ לאורך ההיסטריה ומוזכר בכתבים עתיקים ממקורות ומקומות שונים ברחבי העולם לרבות בתנ"ך בתלמוד ובגמרא (12 אבני החושן אשר יצגו את 12 שבטי ישראל באפוד של הכהן הגדול). בכל המקורות מתוארים הקריסטלים כאבנים עוצמתיות עם תכונות ריפוי ויכולות המפיקות אנרגיות חיוביות ומרחיקות אנרגיות שליליות.

בתקופה זו אנו עדים להתעוררות ועניין מחודש בקריסטלים. קריסטל הקוורץ משמש (עם גילוי הסיליקון והאלקטרון הנוסף) להולכה של תהודות תדר בתעשייה כמו באופטיקה, במחשבים, שעונים, קרני לייזר (קוורץ ורובי) ועוד…. הקריסטלים פרושים לפנינו במלוא עוצמתם ויופיים ביותר ויותר חנויות ברחבי העולם והארץ – זאת בעיקר בשל מודעות הולכת וגוברת ופתיחות ליכולות ההשפעה החיובית של אנרגיות אלו על חיינו.

אנשים הנחשפים לעולם זה חווים את הקריסטלים ככלי עזר ממשי ומוחשי התומך בחיינו בהגברת המודעות והיכולת להשתמש בתדרים האנרגטיים של הקריסטלים לצרכים אינסופיים: בטחון והגשמה עצמית, ריכוז, זיכרון, שמחה, רוגע, זרימה, אינטואיציה, מיקוד פעילות ושיתופי פעולה, ריפוי ובריאות, איזון גוף נפש, שחרור חסימות אנרגטיות, קבלת החלטות, העצמה אישית, תקשורת בין אישית, אהבה ו…עוד.

תדרים ומרכזי אנרגיה

איך התכונות והמאפיינים המשויכים לאבן משפיעים על האדם?

כדי להבין כל זאת צריך להתעמק בכמה נושאים המובאים כאן ברמת הכותרות בלבד:

תדרים אנרגטיים – כל הקיים על פני כדור הארץ נע על פי (או פולט) תדרים שונים של אנרגיה כמו אור, צלילים, צבעים, מינרלים, קריסטלים ועוד.. והם שמשפיעים כתדר אנרגטי על האדם, עולם החי והצומח.

גופים אנרגטיים – מוכרים לנו יותר כהילות או כגופים עדינים, מדובר בשדה האלקטרו מגנטי שלנו המורכב ממספר גופים אנרגטיים (אתרי, רגשי, מנטלי, אסטרלי, אינטואיטיבי וקרמתי) להם צבעים, הרכבים, תחומי השפעה ספציפיים יעודים. הגופים האנרגטיים מקיפים את הגוף הפיזי שלנו בצורת שכבות צבעוניות. יש היכולים לראות הילות באופן טבעי ויש היכולים ללמוד זאת. ההילה אף ניתנת לצילום במצלמה מיוחדת.

מרכזי אנרגיה – מוכרים לנו כ"צ'אקרות". צ'אקרה בסנסקריט פרושה גלגל. מרכזי אנרגיה אלו מהווים פעילות של כוח חיים (בלתי נראה לעין). בגוף האדם שבעת המרכזים האנרגטיים העיקריים (יש יותר) מצויים במקביל לחוליות עמוד השדרה לאורך הבלוטות האנדוקריניות ופועלים בשיתוף פעולה דרך ובאמצעות מערכות העצבים עם הגוף הפיזי. לכל צ'אקרה צבע משלה ותפקוד ספציפי הן ברמה הפיזית הגופנית והן ברמות הגופים האנרגטיים.

מרכזי אנרגיה – צ'אקרות – תחומי השפעה (בתמצות רב)

לכל צ'אקרה אנו משייכים תחומי השפעה הן בהיבט הפיזי – תפקודי גוף, היבט רגשי, מנטלי שכלי ורוחני:

 • הכתר – אמונה,עצמי גבוה, אחדות עם האלוהי, הומניטאריות ושפע (גוף כתרי).
 • העין השלישית – ראית מצבים,אופטימיות, מודעות, חיבור לוגיקה ואינטואיציה אחראית על עיניים,אוזניים, אף, שיווי משקל ועוד… (גוף שמימי).
 • הגרון – תקשורת וביטוי, אידיאליזם, התמדה, סבלנות, שקט נפשי. אחראית על צוואר, מיתרי הקול, עצבים, צינורות עיכול ועוד… (תבנית אתרית).
 • הלב– נדיבות, בטחון, אהבה – קבלה ונתינה, מסירות וריפוי. אחראית על מחזור הדם, לב, ריאות, מערכת החיסון ועוד… (גוף אסטרלי).
 • מקלעת השמש – יכולת ארגונית, בהירות מחשבתית, משמעת פנימית, תחושות. אחראית על המחסנים בגוף:קיבה, לבלב, כבד, טחול, מעיים. (גוף שכלי).
 • המין/הטבור – בטחון, אומץ, שאפתנות, מיניות וחושניות, יצירתיות. אחראית על מערכות הרבייה ומין, כליות, עיכול, שתן, שרירים. (גוף   רגשי).
 • הבסיס – הישרדות, פעלתנות, אסרטיביות עצמאות וכושר מנהיגות. אחראית על עמוד השדרה, שלד, הגפיים, עצירות, טחורים. (גוף אתרי)

החיבור בין הגוף הפיסי, ההילה והצ'אקרות

אז… איך זה עובד?

הגוף הפיזי עם ההילה והצ'אקרות שלנו מתחברים לתדרים האנרגטיים של הקריסטלים על פי התכונות המינראליות (הקיימות גם באדם וגם בקריסטלים), לפי הצבעים הקיימים אף הם בקריסטלים מצד אחד ובגופים האנרגטיים ובצ'אקרות מצד שני ועוד. מה שאומר שמאד כדאי לנו שיהיו וכמה שיותר קריסטלים במחיצתנו כדי שנוכל להפיק מהם את המרב.

הקשר בין הגופים האנרגטיים לגוף הפיזי:

אפשר לנסות לתאר את כל נושא הגופים האנרגטיים/העדינים כ"הילה" מעין מרחב אליפטי שמשתרע בטווח הזרועות שלנו כשהן פרוסות סביב הגוף לכל הכיוונים – כמו מניפה תלת ממידית עם נקודות חיבור לגוף הפיזי. נסו לדמיין מעין משפך לאנרגיית החיים האוניברסאלית שמצטמצמת מהמרחב עד שמגיעה לגוף עצמו ומתחברת אליו. נקודות חיבור אלו לגוף הפיזי בהן זורמת האנרגיה מהיקום דרך הגופים העדינים אל הגוף הפיזי הן הצ'אקרות. הצ'אקרות מהוות כעין תחנות ממסר אנרגטיות שמשדרות בכל הגופים העדינים ומעבירות אנרגיה מהרמה הגבוהה לרמה שמתאימה לגוף.
אנרגיה זו זורמת ומתורגמת לספקטרום של צבעים כשלכל צ'אקרה צבע משלה, כמו כן מתורגמת הזרימה לשינויים הורמונאליים, פיזיולוגיים ועצביים היות ומבחינה אנטומית מזוהות הצ'אקרות עם מיקומי הבלוטות האנדוקריניות ומקלעות העצבים. בעיה בצ'אקרה מסוימת תתגלה באיברים הפיזיים המשויכים אליה וברוב המקרים עם פתרון הבעיה הרגשית/הנפשית של האדם המשויכת אף היא לצ'אקרה תיפתר גם הבעיה הפתולוגית.

אם הבנתם, נפלא. אם לא – לא נורא, זה עובד "אוטומטית", גם אם לא "מאמינים" למרות שצינור האמונה תמיד מסיע לשמור על אפיק פתוח והשפעה מודעת תוך כדי התמקדות והתפתחות אישית.

מה צריך לעשות כדי ליהנות מתכונות והשפעת הקריסטלים?

די פשוט, מומלץ שיהיו במחיצתנו ובטווח ההילה שלנו, קריסטלים- הווה אומר בבית, במשרד, בארנק, על הגוף ולמדקדקים מאד אפשר גם להחביא קריסטלים במקומות נסתרים בביגוד למשל כיסים וחזיות.
לטובתנו קיים היום היצע קריסטלים גדול מאד המתפרש במבנים, צבעים וצורות שונות כמו:מזרקות עם מים זורמים, מובילים, אבנים גולמיות, מושבות מדהימות, מחזיקי מפתחות, מארזי שי לפי גלגל המזל, תאריכי לידה, חלוקי נחל וכמובן תכשיטים.

איך בוחרים קריסטלים?

הדרך המומלצת היא ללכת לפי האינטואיציה. לאור ההסבר על התדרים, המינרלים, הצבעים, וההילות – הרי שהבחירה האינטואיטיבית תהיה לנו הנכונה ביותר, החיבור לאבנים קורה מבלי ששמנו לב שכך קרה

קימות כמובן דרכים נוספות :

 • לפי תכונות משויכות – קיימות מאות תכונות המשויכות לקריסטלים השונים (שמחה, רוגע, תקשורת, ריכוז, זיכרון, בטחון עצמי, קבלת החלטות, אהבה, נאמנות איזון גוף נפש, הקלה על לחצים ועוד).
 • לפי יכולות ומוכוונות רפואית – לאזורים שונים בגוף, או למחלות שונות. לכל מחלה או אזור כואב בגופנו ניתן למצוא יותר מקריסטל אחר שעשוי לעזור. מומלץ לבחור בין הקריסטלים השונים, לאותו אזור, לפי האינטואיציה או אם מכירים קריסטלים – אז בעיניים עצומות.
 • לפי גלגל מזלות תאריכי לידה – לכל מזל משויכות מספר אבנים אפשריות, כך שקריסטל מסוים יכול להיות שייך ליותר ממזל אחד. הקריסטל "קוורץ" למשל נפלא ומתאים לכל המזלות.
 • לפי חודש הלידה, או אירוע מסוים שבכוונתנו לחגוג.
 • לפי צורה, צבע, מרקם, גודל וכו'..

או…. שפשוט הקריסטל בוחר אותנו. פעמים רבות אני צופה באנשים בתהליך הבחירה (כשמבצעים קריאה בקריסטלים או בסדנאות) בוחרים אבן מסוימת ומחזירים אותה, לוקחים אותה שוב ושוב מחזירים אותה וחוזר חלילה – עד שבסוף הם אומרים שהם לא מבינים למה בחרו באבן המסוימת אבל זו בחירתם- בתרגום שלי האבן בחרה אותם.

 

טיהור קריסטלים – למה ואיך?

מאחר שהקריסטלים עברו דרך ארוכה ורבה עד שהגיעו אלינו מהמכרות, סוחרים, ואולי גם אנשים שונים שאחזו או נגעו באבן ומאחר והקריסטלים סופחים ומשחררים אנרגיה – יש צורך לטהר אותם מעת לעת – ראשית כשרכשנו או קיבלנו אותם – ולאחר מכן לפי איך שמרגיש לנו. יש דרכים רבות לטיהור וגישות אנרגטיות שונות – בגדול שטיפה במים זורמים למספר שניות ולאחר מכן הנחה באור יום שיספגו את אנרגית השמש והירח

הנה סרטון קסום שמסביר את העבודה הקריסטלית ….

 

שאלות ונושאים נוספים:

אם יש לכם שאלות נוספות אתם מוזמנים להיכנס לפורום הקריסטלים שבניהולי או לשלוח לי מייל.

אני מזמינה אתכם לחוות את הקריסטלים והנוכחות שלהם.

ואני כאן למענכם, להשתמע

ריקי-חן יהונתן

rose

אשמח לשמוע את דעתך

*


כל הזכויות שמורות - ריקי חן יהונתן - קסם הקריסטלים - © 2012
סמרטקיט - אינטרנט לקידום העסקים
דילוג לתוכן